نماینده ویژه رئیس جمهور در سفر به استان آذربایجان غربی در جلسه شورای اداری شهرستان خوی

نماینده ویژه رئیس جمهور در سفر به استان آذربایجان غربی در جلسه شورای اداری شهرستان خوی


نماینده ویژه رئیس جمهور در سفر به استان آذربایجان غربی در جلسه شورای اداری شهرستان خوی: استان‌آذربایجان غربی بهشت سرمایه‌گذاران است اما متاسفانه ظرفیت‌های این استان به‌خوبی معرفی نشده و باید دوباره معرفی شود.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، دکتر مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و نماینده ویژه رئیس جمهور در سفر به استان آذربایجان غربی ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان خوی  که در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان ترتیب یافت با اشاره به سفر رییس جمهور به استان آذربایجان غربی اظهار داشت: این سفرها  فرصت مناسبی برای شناخت و شناسایی ظرفیت‌های استان‌های کشور و برنامه‌ریزی برای آن‌ها و نیز بیان عملکرد و چالش‌های نمایندگان دولت است. وی افزود: در این سفرها از دادن وعده‌های ناممکن و غیر کارشناسی پرهیز می‌شود

 دکترمولاوردی تصریح کرد: استان آذربایجان غربی با توجه به ظرفیت های موجود می‌تواند بهشت سرمایه‌گذاران باشد اما متاسفانه این ظرفیت‌ها معرفی نشده و باید دوباره معرفی شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار داشت: افزایش میزان اشتغال در میان فارغ التحصیلان، کمک به رشد سرمایه‌گذاری دولتی و خصوصی، کاهش بروکراسی اداری در جهت کمک به سرمایه‌گذاری، اختصاص خطوط هواپیمایی بین‌المللی بیشتر به فرودگاه ارومیه و خوی از خواسته‌های مردم این استان است.

معاون رئیس جمهور در ادامه اظهار داشت: امسال چالش اقتصادی مهم‌ترین اولویت دولت است و اگر این چالش رفع شود می‌توانیم در رفع آسیب‌های اجتماعی و اخلاقی نیز موفق باشیم اما توقع نداریم این مشکلات در عرض یک سال حل شود  و باید برنامه‌ریزی‌های دقیقی صورت بپذیرد.

وی بیان کرد: دولت با تدابیری که به کار بسته تورم را کنترل کرده است و اکنون با یک ثبات نسبی مواجه هستیم و امیدواریم در سال 95 رقم تورم تک رقمی شود.

نماینده ویژه رئیس جمهور در سفر به استان آذربایجان غربی افزود: آنچه که مانع اصلی خروج کشور از رکود اقتصادی بوده عدم اعتماد افراد خاص است و برگزاری جلسات توسعه و سرمایه‌گذاران استان از برنامه‌های دولت در سفرهای استانی است و امیدواریم این سفر مقدمه‌ای برای خروج استان آذربایجان‌غربی از توسعه نامتوازن باشد.

حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی نیز در این جلسه اظهار داشت: خوی دارای مردمی با فرهنگ و متدین بوده و قدمت 800 ساله دارد که وجود علمای برجسته، حضور موثر در اتفاقات سیاسی کشور در گذشته، محوریت در تربیت تشیع، داشتن مسؤولان کلیدی در اداره کشور و داشتن بیش از یک‌هزار شهید را می‌توان به عنوان شناسنامه ارزنده خوی نام برد.

وی با اشاره به عقب‌ماندگی شهرستان خوی، کلنگی بودن دو بیمارستان، آسفالت  نبودن 60 درصد از راه‌های روستایی، نبود پایانه مرزی، قتلگاه بودن جاده‌های ورودی، تعریض جاده رازی، نبود سرمایه‌گذار، نبود دانشگاه دولتی، مشکلات زیرساختی فرودگاه و برقراری پروازهای بیشتر، احداث سد و نبود پروژه‌های ملی را از جمله مسائل و مشکلات شهرستان خوی دانست.

شکوری تصریح کرد: اگر در خوی دانشگاه دولتی و علوم پزشکی احداث نشود، جفا در حق مردم این شهرستان خواهد بود.

وی ادامه داد: مرکزیت شهر بافت فرسوده دارد و با توجه به زلزله‌خیز بودن شهر خوی، دولت باید با همکاری بخش خصوصی این معضل را حل کند.

دکتر سیوانی‌اصل فرماندار شهرستان خوی در این جلسه ضمن خیر مقدم گویی به کاروان تدبیر و امید  و دکتر مولاوردی اظهار داشت: دکترمولاوردی اهل شهرستان خوی است و از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان‌های خوی، چایپاره و سلماس اطلاع کامل دارد.

وی افزود: امیدواریم عقب‌ماندگی‌هایی که در این شهرها وجود دارد، با پیگیری‌های معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور رفع شود.

فرماندارخوی در ادامه اظهار داشت:  خدماتی که دولت اعتدال انجام داد قابل تقدیر است و کشور را از یک تهدید اقتصادی نجات داد، به طوریکه دولت تدبیر و امید از لحاظ اقتصادی و اجتماعی خدمات ارزنده‌ای را ارائه نموده است.

دکتر سیوانی‌اصل با اشاره به مسائل و مشکلات توسعه شهرستان خوی اظهار داشت : شهرستان خوی از توسعه‌نیافتگی و عدم رشد رنج می‌برد و امیدواریم دولت با برنامه‌ریزی متوازن از ظرفیت‌های خوی به نحو احسن استفاده کند.

دکتر سیوانی در پایان ابراز امیدوار کرد که سفر کاروان تدبیر و امید به استان آذربایجان غربی و دکتر مولاوردی به شهرستان خوی پر برکت باشد و با پیگیری‌های امام جمعه و مسؤولین، نویدبخش تحرک و فعالیت جدی برای توسعه اقتصادی خوی باشیم.

 

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...