برگزاری اولین نشست مشورتی دهیاران شهرستان خوی

برگزاری اولین نشست مشورتی دهیاران شهرستان خوی

برگزاری اولین نشست مشورتی دهیاران شهرستان خوی در سال 95 با حضور فرماندار و مدیرکل امور دفترروستایی و شوراهای استانداری آذربایجان غربی

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، اولین نشست مشورتی دهیاران شهرستان خوی  در سال 95 با حضورفرماندار ، مدیر کل محترم دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان غربی ، دادستان ، بخشداران تابعه و دهیاران شهرستان خوی برگزار شد.

دکترسیوانی فرماندارشهرستان خوی در این جلسه ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و با اشاره به سفر ریاست محترم جمهوری به استان آذربایجان غربی اظهار داشت: در سفر با برکت ریاست محترم جمهور به استان آذربایجان غربی 1000 میلیارد تومان با تخصیص 100 درصدی در دوسال در نظر گرفته شده است که انشاالله باعث تحول در بخش زیرساخت و توسعه استان شود. وی افزود:امیدوارم از این میزان اعتبار که در اختیار استان قرار گرفته شده است بخش روستایی و دهیاری ها نیز بهره مند شوند.

دکتر سیوانی از عدم توجه دهیاران به ساخت و سازهای غیر مجاز و تغییر کاربری زمین های مزروعی انتقاد کرد و افزود: دهیاران به وظایف خود درقبال ساخت و سازهای غیر مجاز و تغییر کاربری زمین های مزروعی عمل کنند.وی افزود: صیانت از اراضی ملی، حریم راه ها و رودخانه ها از موضوعات مهم دیگری است که دهیاران باید اهتمام بیشتری داشته باشند.

فرماندار خوی در ادامه بر لزوم همکاری دستگاه های اجرای با دهیاران تاکید کرد.

مدیر کل محترم دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان غربی در این جلسه یکی از الویت های کاری این دفتر در سال 95را مطالعه و اجرای طرح های هادی روستایی دانست و افزود: در سال جاری برای مطالعه، اجرا و بازنگری طرح های هادی روستایی یک هشتم از اعتبارات عمرانی استان در نظر گرفته شده است.

قهرمانی با اشاره با ایجاد تعاونی های روستایی اظهار داشت: با ایجاد تعاونی های روستایی می توان برای افزایش  اشتغال در سطح روستاها کمک بسزایی کرد.

در این جلسه دهیاران به بیان نکته نظرات و مسائل و مشکلات  دهیاری ها پرداختند.

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...