نشست فرماندار با اعضای شورای شهر، اصحاب رسانه، نخبگان و سازمان های مردم نهاد در خصوص دستاوردهای سفر دولت تدبیر و امید به شهرستان خوی

نشست فرماندار با اعضای شورای شهر، اصحاب رسانه، نخبگان و سازمان های مردم نهاد در خصوص دستاوردهای سفر دولت تدبیر و امید به شهرستان خوی


نشست فرماندار با اعضای شورای شهر، اصحاب رسانه، نخبگان و سازمان های مردم نهاد در خصوص دستاوردهای سفر دولت تدبیر و امید به شهرستان خوی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، نشست فرماندار با اعضای شورای شهر، اصحاب رسانه، نخبگان و سازمان های مردم نهاد در خصوص دستاوردهای سفر دولت تدبیر و امید به شهرستان خوی در محل فرمانداری برگزار گردید .

دکتر سیوانی فرماندار شهرستان خوی در این نشست خواستار فعال بودن تمامی خبرنگاران و درج و انتشار ظرفیت ها، نیازمندیها، مطالبات مردم و اخبار به موقع و درست وقایع شهرستان در رسانه ها و همچنین گردش آزاد اطلاعات و انعکاس واقعیت ها توسط خبرنگاران شهرستان گردید .

وی با اشاره به لازمه انتقاد از دستگاه های دولتی افزود: انتقاد ها باید سازنده و به دور اعمال سلیقه شخصی بوده و در مسیر رشد و توسعه شهرستان باشد نه در مسیر تخریب آن .

فرماندار خوی اظهار داشت: دولت آقای روحانی را با در نظر گرفتن تمامی شاخص ها و شرایط سیاسی و اقتصادی کشور از مظلوم ترین دولت ها باید محسوب کرد که علیرغم کمبود شدید منابع و تنگناهای ناشی از تحریم ها و شرایط خارجی و داخلی در جهت ایجاد بسترهای مناسب برای توسعه کشور تلاش می کند .

وی با بیان اینکه نقد دولت قابل قبول است تصریح کرد: انتقاد سازنده لازم و ضروری است اما تخریب و مانع تراشی و عوام فریبی خیانت به کشور است .

وی اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در سفر به استان آذربایجان غربی مبلغ هزار میلیارد تومان با تضمین تخصیص صددرصدی در دوسال ، به استان اختصاص داده است .

دکتر سیوانی تصریح کرد: اولین شرط رشد و توسعه استان آذربایجان غربی و شهرستان خوی فراهم نمودن بستر برای مشارکت عموم مردم از جمله نخبگان اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در چارچوب رعایت قاعده و قانون می باشد .

وی افزود: هدف دولت تدبیر وامید تحقق رشد و توسعه متوازن در کشور می باشد و خوشبختانه استاندار محترم نیز با درایت در صدد حل معضل توسعه نیافتگی استان و تحقق توازن در توسعه کل استان است.

وی تصریح کرد: گذشته نشان داده است که تکیه انحصاری بر الگوی کشاورزی در استان منطق درستی نداشته و نمی تواند بستر رشد و توسعه استان را فراهم نماید و این موجب آسیب رسانی به منابع طبیعی، محیط زیست، تشدید بحران کمبود آب و توسعه نیافتگی مزمن استان شده است لذا تغییر الگوی توسعه استان از کشاورزی به صنعت و تجارت ضروری و سیاستی درست در راستای رشد و توسعه استان با تأکید بر فعال شدن ظرفیت های استان در بخش های صنعت، معدن و تجارت می باشد.

فرماندار خوی با بیان اینکه سوء مدیریت در گذشته آسیب های جدی به شهرستان خوی وارد کرده است، عدم توجه به کمبود آب شرب را نمونه بارز آن دانست و تصریح کرد: یکی از دلایل عدم رشد بخش صنعت در شهرستان کمبود آب است و بعلت دشت ممنوعه بودن خوی اکثر واحدهای تولیدی که نیاز به آب دارند نمی توانند مجوز ساخت بگیرند بنابراین در شهرستان خوی باید  در جهت انجام کارهای زیربنایی از جمله تأمین آب برای بخش صنعت ، آب شرب، ساخت راه های مواصلاتی ، جاده های اصلی و بهداشت و درمان اقدامات مناسبی صورت بگیرد.

وی در خصوص طرح ها و پروژه های شهرستان خوی اظهار داشت: دولت و استان مصمم هستند بیمارستان آیت الله خویی را تا 2 سال آینده به بهره برداری برسانند.

  فرماندار خوی از طرح های مصوب و دستاوردهای سفر دولت تدبیر و امید به شهرستان خوی گزارشی ارائه و عناوین آنها را به شرح زیر اعلام نمود :

-          تأمین اعتبار برای اتمام بیمارستان 164 تخت خوابی خوی تا پایان امسال

-          اتمام بیمارستان تامین اجتماعی خوی تا پایان امسال

-          انتقال آب شرب خوی از سدآغ چای با تأمین اعتبار مناسب طرح

-          اتمام استادیوم ورزشی خوی

-          اتمام ساخت چند سالن ورزشی روستایی

-          ساخت جاده های خوی ـ سلماس و خوی ـ ایواوغلی

-          تأمین اعتبار برای اتمام تقاطع های جاده خوی ـ رازی و تعریض این جاده

-          سرمایه گذاری شستا در ساخت کارخانجات: پودرپلاستیک و فروسیلیس و کارخانه تولید سنگ ساختمانی

-          انجام مطالعات ژئوفیزیک معدنی شمال استان در خوی

-          تأمین اعتبار برای اجرای پروژه های زیرساختی در بخش های برق، آب و گاز و طرح هادی روستاهایی

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...